Trener online – zalety i wady

Trener online - zalety i wadyNie każda z nas lubi ćwiczyć na siłowni czy w plenerze. Dla osób, które wolą ćwiczyć w domowym zaciszu, z pomocą przychodzą trenerzy online, których zestawy ćwiczeń cieszą się coraz większą popularnością. Jakie zalety i wady tego rodzaju aktywności fizycznej?

Jakie są plusy ćwiczeń z trenerami online?

Do plusów zaliczyć można z pewnością oszczędność – nie musimy wydawać tutaj sporych kwot pieniędzy na comiesięczny karnet. Wystarczą nam podstawowe akcesoria takie, jak mata do ćwiczeń, skakanka czy hantle. Oszczędzamy również na czasie – godziny, które każdego miesiąca musiałabyś przeznaczyć na dojazd do klubu, wykorzystać możesz na trenowanie czy inne przyjemności. Ćwiczenie w domu z trenerem online daje także możliwość stworzenia własnego grafiku ćwiczeń. Docenią go w szczególności młode mamy oraz osoby pracujące do późna. Sporą zaletą jest również fakt, że ćwiczyć możemy z naszym ulubionym trenerem, a nawet kilkoma, w zależności od upodobań. Przykładowo – brzuch możemy ćwiczyć z Mel B, nogi natomiast  - z Ewą Chodakowską.

A jakie mankamenty ćwiczeń w domu?

Ćwiczenia z trenerem online posiadają także pewne wady. Zalicza się do nich między innymi niedostosowanie ćwiczeń do potrzeb trenującego. Zamiast tego, wykonujemy treningi, które są w danym momencie modne lub te, które poleciła nam koleżanka. Po jakimś czasie może się jednak okazać, że nie przynoszą one pożądanych efektów. Kolejną z wad jest nieprofesjonalna przestrzeń. W domu jest o nią nieco trudniej – nie każdy z nas dysponuje sporym mieszkaniem, a co więcej, zawsze istnieje obawa uderzenia o kant mebli czy żyrandol. Ćwiczenia z trenerem online nie są również dobrym rozwiązaniem dla osób mających problemy z motywacją – wówczas warto o naszych planach poinformować najbliższych i poprosić, aby przypominali nam oni o zbliżającym się treningu.

Kategorie: 

Share