Jak wprowadzić do swojego życia zdrowe nawyki żywieniowe?

Jak wprowadzić do swojego życia zdrowe nawyki żywienioweZdrowe nawyki żywieniowe to gwarancja dobrego samopoczucia i zgrabnej sylwetki. W jaki sposób możesz przestawić się na zdrowy styl życia?

Jak zacząć odżywiać się zdrowo?

Przede wszystkim, wyznacz sobie konkretny cel i zastanów się, po czym rozpoznasz, że udało Ci się go osiągnąć i co wówczas zmieni się w Twoim życiu. Zapomnij również o pośpiechu zmiany wprowadzaj stopniowo, w optymalnym dla siebie tempie. Staraj się jeść świadomie i uważnie; uświadom sobie co dzieje się z Twoim organizmem gdy dostarczasz mu wartościowe, odżywcze posiłki, a co jeżeli nie. Zrozumienie potrzeb żywieniowych i uważne wsłuchanie się w potrzeby ciała to klucz do zmiany dotychczasowych nawyków. Pamiętaj także, że wszelkie zmiany zaczynają się od głowy. Dopiero po zmianie swojego myślenia, możesz przejść do działania.

Siła tkwi w głowie

Aby osiągnąć sukces, musisz być zdeterminowana i zmotywowana. Pogódź się również z tym, że od tego momentu Twoje życie wyglądać będzie nieco inaczej. Spróbuj zwalczyć, często mylne, przekonania, które towarzyszą Ci od lat – że czekoladowy batonik poprawi Ci humor po ciężkim dniu lub gdy spieszysz się na spotkanie uzasadnione jest zjedzenie fast foodu.

Czytaj także, jak najlepiej zmotywować się do diety i ćwiczeń.

Wsparcie najbliżyszych jest równie ważne

We wprowadzaniu tego typu radykalnych zmian pomoże Ci także poinformowanie o tym rodziny i przyjaciół. Poproś ich o wsparcie i przypominanie o postanowieniach gdy zaczniesz zbaczać z wyznaczonej drogi. Kto wie, być może ktoś z najbliższych dołączy się do Ciebie i również zacznie zdrowo się odżywiać? Pomocne mogą okazać się także fora internetowe, w których osoby dbające o swój jadłospis dzielą się swoimi spostrzeżeniami, obawami i sukcesami.

Nie zapominaj także o nagradzaniu się za każde, nawet najmniejsze osiągnięcie. Oczywiście, nagrodą  nie powinien być kaloryczny posiłek, lecz wymarzona sukienka czy wizyta w SPA.

Kategorie: 

Share