Jak skutecznie schudnąć w poradni dietetycznej

Dietetyk układający dietęOd lat bezskutecznie walczysz ze zbędnymi kilogramami? Zrezygnuj z testowania kolejnej diety cud i zamiast tego udaj się do poradni dietetycznej. Pracujący tam profesjonaliści doradzą Ci, jak uzyskać wymarzoną sylwetkę bez szkody dla Twojego zdrowia.

Warto pamiętać, że odchudzanie się jest procesem długotrwałym, który wymaga od nas nie tylko czasu i cierpliwości, lecz również przestrzegania zaleceń dietetyka. Nie zapominajmy, że nie wystarczy jedynie zdrowy jadłospis – sukces osiągniemy jedynie wówczas, gdy połączymy go z regularną aktywnością fizyczną.

Odchudzająca dieta może być skuteczna jedynie wówczas, gdy zostanie skrojona na miarę to znaczy dopasowana do naszych indywidualnych preferencji. Dlatego też tak ważne jest, by nie sugerować się uniwersalnymi dietami, które znajdziemy w Internecie czy prasie. Nie mamy bowiem pewności czy podana tam kaloryczność spowoduje u nas efekt odchudzający – konieczne może być bowiem zejście do niższego pułapu energetycznego lub jego podwyższenie. Nasza dieta musi zostać również dopasowana do czasu w jakim planujemy zgubić zbędne kilogramy.

Dzięki osobistemu spotkaniu z dietetykiem możliwe jest także dopasowanie terapii do naszego aktualnego stanu zdrowia oraz ewentualnych chorób czy alergii z jakimi się borykamy. Pod uwagę weźmie on również wykonywaną przez nas aktywność fizyczną oraz jej intensywność. Nowy jadłospis dostosowany zostanie także pod kątem naszego trybu pracy. Uwzględniony zostanie tam czas, jaki możemy przeznaczyć każdego dnia na przygotowanie poszczególnych posiłków i godziny w jakich będzie nam najwygodniej je spożywać. W rezultacie powinniśmy otrzymać receptę jak skutecznie schudnąć.

Dużym plusem korzystania z usług poradni dietetycznej jest fakt, że składniki naszego jadłospisu modyfikowane są sezonowo tak, byśmy mogli w jak największym stopniu spożywać produkty świeże. Układając jadłospis, dietetyk uwzględni również produkty, których nie lubimy i wprowadzi stosowne zamienniki tak, by dieta nie była dla nas karą lecz przyjemnością, która doprowadzi nas do wyznaczonego celu.

Jeżeli nadal zastanawiasz się czy warto skorzystać z poradni dietetycznej i wskazówek dietetyka może przekona cię ten artykuł >>

Kategorie: 

Share