Jak skutecznie schudnąć – 3 sposoby

W artykule dowiesz się o: 

  • Jak skutecznie schudnąć z dietetykiem
  • Czy warto czytać porady dietetyczne w internecie
  • Jak może ci pomóc trener personalny

Skuteczne odchudzanieWiosna zbliża się wielkimi krokami – to najlepszy moment, by rozpocząć walkę z niechcianymi kilogramami. Co robić, aby osiągnąć wyznaczone przez siebie cele? Mamy na to 3 sprawdzone sposoby.

Poradnia dietetyczna lub dietetyk

Warto zacząć od zmiany naszego jadłospisu. Rewolucji kuchennych (nawiązanie do zananego programu telewizyjnego przypadkowe ;) ) lepiej jednak nie robić na własną rękę, lecz udać się do dietetyka. Przed konsultacją w gabinecie dietetycznym warto przygotować dzienniczek żywieniowy, w którym zanotujemy spożywane przez nas posiłki z ostatnich trzech dni.  

Zaoszczędzi ci to później czasu z przypominaniem sobie co jadłaś. Dietetyk na pewno cię o to zapyta.

Weźmy również ze sobą aktualne wyniki morfologii krwi, poziomu cholesterolu oraz hormonów tarczycy i spiszmy zażywane przez nas leki oraz suplementy diety. Pierwsza wizyta trwa zazwyczaj około 60 minut, a w jej trakcie wypełniana jest ankieta żywieniowa odnośnie stylu życia, przebytych chorób i preferencji żywieniowych, odbywa się również pomiar składu ciała i rozmowa na temat celów terapii dietetycznej.

Trener personalny

Aby dieta była skuteczna, niezbędny jest również wysiłek fizyczny. Optymalny plan treningu jest w stanie ułożyć dla nas trener personalny. Pierwszy trening personalny zawsze poprzedzony jest wywiadem – konsultacją, w trakcie której trener zapyta o nasze potrzeby, stan zdrowia, rodzaj wykonywanej pracy, sposób odżywiania oraz styl życia. Wykona również analizę składu naszego ciała i ustali z nami cel treningów. Trening personalny ma całą masę zalet – w ich trakcie trener jest tylko dla nas – odpowie na wszystkie pytania, pokaże jak wykonywać poszczególne ćwiczenia i będzie nas motywował do jeszcze większego wysiłku.

Blogi fitness i szukanie wiedzy w internecie

Wiedzę na temat odchudzania zaczerpnąć możemy również z Internetu, a dokładniej portali internetowych oraz blogów osób zainteresowanych zdrowym stylem życia. Pamiętajmy jedynie, aby nie traktować ich jako główne źródło informacji i wyrocznie, lecz bardziej jako inspirację. Znaleźć możemy tam na przykład oryginalne przepisy na zdrowe dania czy propozycje nowych ćwiczeń.  Ppamiętaj, że to ty sama musisz wtedy analizować czy porady będą pasować do twoich potrzeb i czy rzeczywiście indywidualnie odpowiadają na pytanie "Jak skutecznie schudnąć". Jest to zupełnie inna sytuacja niż w poradni dietetycznej, tutaj to właśnie dietetyk jest odpowiedzialny za diagnozę, analizę i dobranie odpowiednich środków żeby ci pomóc.

Informacje na temat ćwiczeń fitness jak je wykonać , różnego rodzaju wyzwania i plany trenigowe znajdziesz w internecie. Jest mnóstwo matriałów które mogą ci w jakimś stopniu pomóc. Jednak nic nie zastąpi indywidalnego podejćia do twojej sprawy jak zrobi to trener osobisty.  W internecie są przykłady tego jak wykonać dane ćwiczenie, jakich błędów nie popełniać. Z resztą sami staramy się to pokazać jak najlepiej. Ale nie zrobimy tego tak samo jak trener personalny. Taki trener pokaże tylko Tobie ćwiczeni, Wskaże tylko Twoje błędy. Pokaże tylko Tobie jak je poprawić. 

 

Warto czytać w takich serwisach internetowych jak np. fitvital czy inne tego typu strony internetowe też dlatego, żeby mieć choć odrobinę wiedzy. Żeby później być dobrym partnerem do rozmów z trenerem w klubie fitness lub dietetykiem w poradni. Zupełnie inaczej będziesz mogła nazwać swoje dolegliwości czy lepiej zadasz pytanie. Warto posiadać choć odrobinę wiedzy żeby lepiej zrozumieć i zapamiętać wiedzę która przekazuje ci dietetyk lub trener. Wiedza teoretyczna pozwala lepiej przyswoić wiedzę praktyczną od specjalistów.

Mając już teorię. Przejdzmy do praktyki :) . Polub nasz facebookowy profil i bądz z nami w stałym kontakcie. Pozwoli ci to czerpać wiedzę i wykorzystywać w praktyce. Dodatkowo zawsze staramy się motywować , tak jak to powinien robić dobry trener personalny. Kliknij i przejdz na nasz profil >>. 

Kategorie: 

Share