Czy krępa budowa "gruszka" wyklucza ładny wygląd ?

Krępa budowaPrzeszłyście na dietę i regularnie wykonujecie ćwiczenia, a mimo to Wasza waga stoi w miejscu? Bardzo prawdopodobne, że nie dobrałyście ich prawidłowo do Waszego typu budowy sylwetki. Jako pierwszą zajmiemy się tak zwaną „gruszką”. 

Gruszka równoznaczna jest z krępą budową to znaczy masywnymi udami i szeroką miednicą w połączeniu ze szczupłą talią oraz wąskimi ramionami. Posiadaczki tego typu sylwetki bardzo często skarżą się na cellulit i tłuszcz odkładający się na biodrach, udach i pośladkach. Gdy osoba o figurze gruszki tyje, pośladki zaczynają się zlewać z linią bioder, co sprawia, że sylwetka zaczyna wyglądać na optycznie cięższą. 

Posiadaczki tego typu krępej budowy skupić powinny się na treningach cardio czyli takich, które spowodują zwiększenie częstotliwości bicia serca. Zaleca się tutaj zarówno jazdę na rowerze czy rolkach, bieganie, jak i szybkie spacery.  Tego typu ćwiczenia przyspieszą twój metaobolizm. Kobiety z Krępą budową ciała mają spowolniony metabolizm , warto to poprawić. Trening powinien być tutaj skonstruowany w taki sposób, aby zmniejszyć oraz wyszczuplić dolną część ciała i optycznie powiększyć oraz ujędrnić górne partie. Tutaj dobrze sprawdzą się między innymi pompki oraz ćwiczenia na bicepsy i tricepsy. Na początku trening powinien trwać około 20 minut i czasem stopniowo się wydłużać.

Jeżeli chodzi natomiast o dietę „gruszki”, to powinna być ona uboga w nasycone tłuszcze oraz sól (zatrzymuje ona bowiem wodę w organizmie i przyczynia się do powstawania cellulitu), a bogata w produkty zawierające błonnik zmniejszający wchłanianie tłuszczu w przewodzie pokarmowym. Warto wprowadzić także zdrowe zamienniki – chudy twaróg zamiast tłustego, czy jogurt naturalny zamiast śmietany. Spożywać należy także duże ilości warzyw takich, jak pomidory, ogórki, papryka, sałata czy rzodkiewka. Do minimum ograniczyć powinno się również spożycie kawy- utrudnia ona bowiem pozbywanie się cellulitu. Zastąpić możemy ją na przykład bogatą w przeciwutleniacze zieloną herbatą. 

Odpowiadająć na pytanie zawarte w temacie. Nie , krępa budowa ciała nie wyklucza ładnego wyglądu. Trzeba się jednak troszeczkę bardziej postarać niż koleżanki ektomorficzki. Co prawda budowa ciała jest w dużym stopniu zależna od genów, ale wiele da się w tym kierynku zrobić.  Zawsze warto każde próby zmiany diety czy ćwiczeń skonsultować w poradni dietetycznej lub z trenerem osobistym. 

Przeczytaj również o innych typach budowy ciała >>

Kategorie: 

Share