4 prostych porad jak możesz się zmotywować do biegania zimą

Bieganie zimą motywacjaZima zbliża się wielkimi krokami. Gdy temperatury spadają poniżej zera, a dni są coraz krótsze, spora część z nas miewa problemy ze zmotywowaniem się do treningu biegowego. Nie zapominajmy jednak, jak wiele korzyści przynieść może nam bieganie w zimie.

1. Sprawdzaj swoją wytrzymałość.

Bieganie w zimie stanowi doskonały sposób na sprawdzenie swoich możliwości. Jest to szansa nie tylko na utrzymanie formy, lecz również okazja do przetestowania swojej wytrzymałości podczas niekorzystnych warunków pogodowych.

2. Przypominaj sobie że możesz stracić formę do wiosny.

Jeżeli nie chcemy mieć problemów z powrotem do formy na wiosnę, nie rezygnujmy z treningów biegowych w zimie. W innym przypadku, potrzebować będziemy nawet kilku tygodni, by powrócić do dawnej formy.

3. To co najbardziej powinno motywować to zdrowie.

Biegi w okresie zimowym, mimo, że nieco bardziej męczące, dodają nam energii i sprawiają, że jesteśmy bardziej witalni. Bieganie zimą zahartuje cię. Wraz z kolejnymi treningami nasze ciało będzie stawało się silniejsze oraz znacznie lepiej przygotowane do biegu w niesprzyjających warunkach.

4. Zmotywuj się nowym sprzętem.

Zimowe treningi biegowe to także świetny pretekst do zakupienia nowego sprzętu biegowego. Może być to zarówno odzież, para butów (najlepiej wodoodporne), jak i bidon czy stoper. Zimą zwykle pojawiają się promocje i obniżki w sklepie internetowym.

Idzie zima - będzie coraz trudniej biegać

Jaki strój będzie najlepszy w czasie zimowych treningów biegowych? Wbrew pozorom, nie potrzebujemy wielu warstw odzieży – wystarczy solidna warstwa wierzchnia, która zapewni nam ciepło i suchość (temperatura w trakcie biegu jest o 10 stopni większa niż odczuwalna) . Warto wybierać także odzież wykonaną z materiałów oddychających dzięki czemu zapobiegniemy nadmiernemu poceniu się i zminimalizujemy ryzyko przeziębienia. 

Mam nadzieje, że przynajmniej 1 ze powyższych na motywację zimą będzie dla Ciebie skuteczny. Jak masz inny , swój ulubiony to czekam na komentarz :)

Kategorie: 

Źródła: 

Pogoda pochodzi z serwisu Interia.
Share