3 podstawowe zasady zdrowego żywienia cz.1

Zasady zdrowego żywieniaW jaki sposób zdrowo się odżywiać? To pytanie zadaje sobie każda osoba, której zależy na zdrowiu i szczupłej sylwetce. Wbrew pozorom, zdrowe żywienie nie jest tak trudne jak mogłoby się nam wydawać. Wystarczy bowiem pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Poniższe zasady to kojny raz powtórzone podstawy którymi chcemy cię zarazić.  Jak przeczytasz ten artykuł to chcemy od Ciebie tylko jednego – zasady zdrowego żywienia wdrażaj stopniowo. Tyle na ile uda ci się wykonać w danym momecie , dniu czy miesiącu. Następnie kiedy dana poprawka stanie się codziennością wróć do tego artykułu i zajmij się kolejną . Wprowadzaj je w odpoiwedniej kolejności - to bardzo ważne.

Kolejność wdrażania zasad zdrowego żywienia

1. Jakość zjadanych produktów

2. Spożywanie ulubionych produktów

3. Wielkość zjadanych posiłków

Najpierw jakość później ilość

Wiele osób zaczynających się odchudzać popełnia błąd i  na początku zmniejsza porcje spożywanych dań a nie dba o jakość tego co je. Powoduje to zwykle głód i uboczne skutki całego procesu np. efekt jo-jo. Nie, nie, nie !!!! . Najpierw powinnaś zadbać o jakość tego co zjadasz a dopiero później skoncentruj się na ilości pożywienia. Popraw jakość produktów np. zaczynając od  zamiany wszystkich gotowych i pół produktów na te które nie są w ogóle przetworzone. Np pasztet zamień na kawałek zapiekanego kurczaka pokrojonego w plastry. Jak już w twoim menu będą zdrowe produkty dostosuj zapotrzebowanie kalorii do twojego trybu życia. Jak to zrobić ? Możesz albo sama skorzystać z różnych kalkulatorów i zagłębiać więdzę o zdrowym żywieniu lub wybrać się do dietetyka. 

W pierwszej kolejnosći sprawdź co lubisz później zadbaj o ilość

Jak już na twoim talerzu goszczą przede wszystkim zdrowe produkty to kolejną ważną kwestią jest to żeby  przed zmniejszaniem porcji poeksperymentować i poszukać posiłków które mieszczą się w ramach zdrowego żywienia, ale takie które lubisz i łatwo się przyrządza. Jest wiele ciekawych blogów czy stron internetowych gdzie autorzy zamieszczają przepisy na zdrowie dania wysraczy w wyszukiwarkę wpisać „zdrowe przepisy” a znajdziesz mnóstwo inspiracji. 

Przejdź do kolejnej drugiej części artykułu o zasadach zdrowego żywienia >>.

Kategorie: 

Share